PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97581}

Trio z Belleville

Les triplettes de Belleville
7,8 22 957
ocen
7,8 10 1 22957
7,9 15
ocen krytyków
Trio z Belleville
powrót do forum filmu Trio z Belleville

Właściwie nie potrafię stwierdzić, czy film mi się podobał... Na pewno miło jest obejrzeć nową animację, której głównym środkiem jest kreska rysownika, a nie trójwymiarowa grafika komputerowa. O fabułę, jak też dynamikę nie specjalnie tu chodziło, więc nie ma co się nad tym rozwodzić. Humor pełnił raczej rolę dyskretnego dodatku.
Naczelną właściwością „Tria z Bellville” była charakterystyczna estetyka, wytwarzająca oryginalny klimat. Osobiście bardzo wysoko cenię myszkowanie po marginesach i zakazanych zaułkach stylistyk. W dzisiejszych plastikowych czasach estetyka brzydoty wydaje mi się cenna i ciekawa... W tym filmie doprowadzona została jednak do granicy (mojej) wytrzymałości. W świecie „Tria z Bellville” wszystko jest zmurszałe, rozpadające się, nędzne i stare. Każda z postaci jest obrzydliwie wykrzywioną karykaturą – tym bardziej drastyczną, że bezpośrednio odwołującą się do rzeczywistości. Hiperrealistyczna warstwa dźwiękowa jeszcze potęguje to wrażenie. Pojawiająca się w sekwencjach amerykańskich konwencja retro nie służy sentymentalnemu rozrzedzeniu atmosfery, a raczej spycha ją w jeszcze głębszą starość i beznadzieję...
Z filmu promieniują więc smutek i rozkład. Jak napisałem ustawia to jednak „Trio” NA GRANICY wytrzymałości, a nie poza nią. W moim przypadku klimat ten podziałał wręcz hipnotycznie: z wyraźnym uczuciem niesmaku oglądałem film oczarowany. Należałoby więc uznać go jednak za udany...
„Trio” polecam wyłącznie odpowiednio wyrobionym łowcom specyficznych „zaułkowych” klimatów. Ale za to gorąco.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones