PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97581}

Trio z Belleville

Les triplettes de Belleville
7,8 22 939
ocen
7,8 10 1 22939
7,9 15
ocen krytyków
Trio z Belleville
powrót do forum filmu Trio z Belleville

Biedny ten piesek.

ocenił(a) film na 10

Miał taką straszną traumę związaną z ogonkiem i pociągami. I w dodatku nie dojadał :(

Na końcu świetna akcja z butem ortopedycznym :)

Według mnie super film tylko dvd mogliby wydać jednak lepsze, a nie tylko takie jednowarstwowe - obraz byłby ładniejszy w sensie jakości.

Eleonora

Odświeżę stary temat, ale może ktoś mi odpowie na moje pytanie. Jak to jest z tym DVD. W recenzji DVD na Filmwebie Dominika Wernikowska szczegółowo opisuje dodatki. Na moim opakowaniu, które nabyłem wczoraj też pisze, że płyta jest dwuwarstwowa i że są na nich dodatki o których owa recenzentka wspomina. Lecz moje wydanie jest jednowarstwowe i są na nim jedynie zwiastuny. Czy wydanie z licencją do wypożyczania wyszło wykastrowane z dodatków? Wie ktoś coś na ten temat? W sumie to animacja wręcz domagająca się materiałów dodatkowych, choćby ze względu na swą unikalność.

ocenił(a) film na 10
Shinai_Iaido

Ja nie pamiętam co miałam napisane na okładce, a w tej chwili nie wiem gdzie mam ten film, więc nie mogę spojrzeć, ale moje wydanie też było z licencją do wypożyczania, więc pewnie mamy to samo. Być może są dwa wydania i jeśli kupiłeś dvd z drugiej ręki, to może ktoś Ci sprzedał tę okrojoną wersję w pudełku od tej pełniejszej (przez pomyłkę lub specjalnie zostawiając sobie lepszą wersję) i dlatego opis na pudełku się nie zgadza. Tak czy inaczej jakość nie powala niestety. Zbrodnia, żeby tak się nie starać z tymi wydaniami.

I nie wiem jak to jest z tymi opisami DVD w recenzjach na filmwebie, bo np. pod "Pi" był bardzo zachęcający opis tego jakie to liczne są dodatki na DVD, a oba dostępne wtedy na rynku wydania wcale tych dodatków nie miały. Pisałam nawet wtedy do autora recenzji żeby mi napisał jakie wydanie opisywał, jakiej wytwórni itd., ale maile pozostały bez odpowiedzi. W sumie skoro oni już piszą taką recenzję bardziej jako recenzję wydania dvd niż filmu jako takiego, to uważam, że powinni dokładnie podać na temat jakiego wydania piszą.

Eleonora

Co do "Pi" to mam wydanie z dodatkami. Nie ma ich zbyt wiele, bodajże 20-kilka minut, ale są. Sceny usunięte, zdjęcia z planu (m.in. rozmowa z matką Aronofsky'ego, niespełna minutowa relacja z przyznania reżyserowi nagrody na festiwalu w Sundance i chyba dwa zwiastuny.

Swoje wydanie "Tria..." kupiłem w wypożyczalni VideoWorld. Co mnie niezmiernie ucieszyło, bo nie jest łatwo teraz zdobyć ten film na DVD. Choć same dodatki byłyby bardzo wskazane.

ocenił(a) film na 10
Shinai_Iaido

Co do "Pi" to ja wiem, że w tych dwóch wydaniach, czy tam jednym z nich, były jakieś dodatki, ale było tego bardzo mało, a ściślej chyba tylko jeden. No może dwa. Już nie wiem, bo potem zniechęcona dałam sobie spokój zadowalając się skromniejszym wydaniem dvd. W każdym razie nie udało mi się namierzyć wydania mającego to wszystko, co było wtedy wymienione w recenzji dvd (ta recenzja zresztą potem chyba nawet znikła z fw, a może jeszcze jest). A mógłbyś mi wysłać w wiadomości prywatnej (żeby już tu nie spamować) jakieś np. zdjęcie z sieci tego wydania "Pi", które Ty masz - po okładce chociaż bym się zorientowała.
Też np. ciekawa rzecz, że kupiłam irlandzkie wydanie "Milczenia owiec" - bardzo fajne, z remasterowanym obrazem i różnymi bajerami i mimo, że było zagraniczne to ma nawet polskiego lektora, tak więc ciężko zrozumieć politykę tych wszystkich wydawnictw - że zagraniczne potrafi czasem bardziej dogodzić polskiemu widzowi niż polskie :)

Ja "Trio.." kupiłam na allegro i też było z wyprzedaży wypożyczalni właśnie. Zdarza się, że wydania gazetowe albo te z tych serii z książeczkami są dużo lepsze i zasobniejsze niż te tzw. "pełne wydania" z tymże akurat tego filmu o ile mi wiadomo nie wydano w żadnej z tego typu serii. Jak Ci zależy to spróbuj skontaktować się z autorem tej recenzji i spytać u źródła jakie wydanie opisywał. Może Tobie się uda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones