PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654782}

Pogrzeb babci Berthe

Adieu Berthe - L'enterrement de mémé
4,5 241
ocen
4,5 10 1 241
Pogrzeb babci Berthe
powrót do forum filmu Pogrzeb babci Berthe

Mnie się ten rodzaj komediodramatu bardzo podoba. Osoby poszukujące komedii niech lepiej
omijają tego reżysera szerokim łukiem. Przedmiotem jego filmu są nieraz rozterki starszych,
znudzonych życiem osób, co może być trudne w odbiorze dla młodszych osób. Sam przyznam, że
przed 30-tką bym tego nie obejrzał. (Bo "przegadany" itp)
Po ocenie sądzę, że po dodaniu filmu na portale z filmami online jest ona zaniżana przez osoby,
które przyciągnęła informacja, iż jest to komedia. Owszem jest sporo ironicznych momentów, ale
są one tłem dla ogółu treści.

jupiler

Ja jestem przed trzydziestką i mi się bardzo podobał. Lubię francuskie kino, a ten film jest typowo francuskim komediodramatem - nie ma w nim fajerwerków, niespodziewanych zwrotów akcji czy dowcipasów rodem z łamerikan prodakszyns, ale akcja absolutnie nie wlecze się, a postaci budzą głównie sympatię, nawet jeśli są to postaci kompletnie z kosmosu. Zabawne chwile mieszają się ze smutnymi, ironia z melancholią, teraźniejszość z przeszłością - tak czy siak całość jest moim zdaniem łatwa w odbiorze tym bardziej, że frustracje bohaterów są "z życia wzięte" i nawet młodzi ludzie znają ten rodzaj problemów, nawet jeśli nie z własnego doświadczenia - nie ma ludzi tak kompletnie oderwanych od rzeczywistości, żeby nie znali takiego scenariusza. Warto przemyśleć, czy ma się akurat nastrój na takie klimaty i dopiero wtedy, gdy się ma, brać się za ten film. Bo zaniżanie mu oceny tylko dlatego, że "nie tego się spodziewałem" jest niesprawiedliwe.

charliehale

Dobrze powiedziane.
Ja uprościłem z tą 30tką, bo zauważam w kontakcie z młodszymi osobami wyraźną niechęć do tego gatunku. Słowa "nuda" i "przegadane" to słowa klucze, które zdobią fora internetowe oraz komentarze portali filmowych jak ten. Kiedy czytam wspomniane słowa, to wiem, że to może być film dla mnie :) Niestety.
A teraz dowód na to, o co chodzi z tą granicą wiekową, którą strzeliłem ot tak:
http://www.imdb.com/title/tt2399495/ratings?ref_=tt_ov_rtto
Co prawda na pierwszy rzut oka widoczne jest, że średnia ocena w poszczególnych grupach wiekowych jest podobna, jednak należy koniecznie zwrócić uwagę na ilość osób z konkretnych grup wiekowych, które oddały głos. Nie jest tych głosów wiele, ale mam wrażenie, że im kto starszy, tym chętniej sięgnie po ten film. Prawda?
Aha - wiemy też, że sporo tu osób, które dają tylko oceny 10 lub 1. Gdyby określić ten film jako dramat a nie komedia to sięgnęłoby po niego 2 razy mniej podobnych trolli "uczulonych" na dramaty i ocena byłaby dużo wyższa. Mogę się mylić, ale jestem tu od dawna.
Ocena jest zaniżona, ponieważ idioci jeden za drugim puszczają sobie film, po 5ciu minutach okazuje się, że to nie ich klimat , oceniają od razu na 1 i szukają dalej.

jupiler

Ależ film jest jak najbardziej wyśmienitą komedią, jest tak "absurdalny", że śmiałam się przez cały czas i uwielbiam kino francuskie :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones